Rejsy morskie

Rejsy morskie

Przyszedł czas by zaplanować następny sezon żeglarski, pomijając mazurskie rejsy, które są wpisane w klubowy regulamin, zapraszamy do udziału w rejsach morskich.
Począwszy od „długiego majowego weekendu” ogłaszamy zapisy na rejsy, na wybranych przez Was akwenach. Proponujemy: Morze Bałtyckie, Morze Adriatyckie – Chorwacja i Czarnogóra, Morze Jońskie – Grecja start z Korfu, Morze Egejskie – Grecja start z Aten lub z Kos, Morze Śródziemne – Sycylia+Wyspy Liparyjskie, Malta, Baleary, Ocean Atlantycki – Wyspy Kanaryjskie.
Wybór miejsca i terminu zależy od Was. Warunkiem jest skompletowanie załogi 5 do 9 osób na jednym jachcie, w jednym ustalonym terminie i destynacji. Jeżeli decyzję podejmiemy do 15.12.2022r. można liczyć na upust przy czarterze. Koszt tygodniowego rejsu (bez względu na akwen, ceny są porównywalne) powinien się zamknąć w kwocie 2600 zł (bez transportu i ubezpieczenia). Jest to cena oszacowana na podstawie tegorocznych wydatków, niestety wszystkie składniki są oparte na kursie Euro/PLN i trzeba się liczyć z korektą.
Plan jest taki, zainteresowanych proszę o przesłanie na email Hornet59@tlen.pl – Krzysztof Szerszeń (tel.691202720 – udzielam informacji szczegółowych) zgłoszenia z imienia i nazwiska (ewentualnie ilości osób do zgłoszenia-imiennie), wskazania terminu i destynacji. Po ustaleniu i skompletowaniu załóg przekażemy szczegółowe informacje dotyczące organizacji czarteru. Skipperami na wszystkich organizowanych przez Klub rejsach będą nasi klubowi koledzy posiadający właściwe uprawnienia i kwalifikacje.

Poniżej lista doświadczonych kapitanów, sterników i instruktorów, będących zarazem członkami KŻ Ziemowit.
Krzysztof Szerszeń -  nr tel. 691 202 720, e- mail  hornet59@tlen.pl
Andrzej Szerszeń -  nr tel. 509 166 379, e- mail ajok1962@op.pl
Rafał Wojsa -  nr tel. 502 455 880, e- mail wojsa23@gmail.com
Piotr Jękot -  nr tel. 507 106 587, e- mail piotr_jekot@wp.pl

Jeśli pragniesz kontynuować lub rozpocząć przygodę pod żaglami na morzu to  zadzwoń, napisz i zapytaj o wolne terminy. Każdy rejs to cenne doświadczenie oraz dodatkowe godziny do stażu morskiego niezbędnego na wyższe stopnie żeglarskie.

 

Zapaszamy także do skorzystania z usług firmy Feel The Wind oferującej rejsy, szkolenia, czartery oraz eventy żeglarskie.
Na rejsach stażowych poćwiczysz umiejętności, uzyskasz staż morski niezbędny na wyższe stopnie żeglarskie, nabędziesz cenne doświadczenie i spędzisz niezapomniane chwile w gronie innych żeglarzy.
Szkolenia manewrowe połączone z wykładami z teorii przygotowują do egzaminu na stopień JSM.
Organizowane eventy związane są z żeglarstwem i jachtingiem.

www.feelthewind.pl

O Klubie Żeglarskim ?Ziemowit?

Celem podstawowym dla Klubu jest krzewienie żeglarstwa rekreacyjnego.
Klub prowadzi wyłączenie działalność statutową opartą na pracy własnej członków klubu.

Akweny działania to Jezioro Paprocany w Tychach, Jezioro Dziećkowice oraz  Wielkie Jeziora Mazurskie z bazą w Krzyżach nad jeziorem Nidzkim.
Od swojego powstania Klub jest zrzeszony w Śląskim Okręgowym Związku Żeglarskim
w Katowicach.

W okresie istnienia Klubu wyszkolono i wydano ponad 500 patentów na stopień żeglarza jachtowego. Liczba członków wzrosła z 24 w chwili założenia do ponad 90 członków w chwili obecnej.

W swoich szeregach mamy  kapitanów jachtowych, jachtowych sterników morskich i  motorowodnych, żeglarzy jachtowych oraz instruktorów żeglarstwa. Pozwala to na przeprowadzanie profesjonalnych szkoleń na stopnie żeglarskie oraz na organizację rejsów śródlądowych i morskich.

Masz pytania? Napisz, zadzwoń lub wpadnij do nas!

Stowarzyszenie Klub Żeglarski "Ziemowit"
w Tychach z siedzibą w Tychach


Adres:
ul. Parkowa 17
43-100 Tychy
e-mail: poczta@ziemowit.org

509 119 780 - Komandor
502 089 407 - V-ce Komandor d/s Paprocan
667 375 751 - V-ce Komandor d/s Dziećkowic
693 388 496 - V-ce Komandor d/s Mazur
509 869 200 - Skarbnik Klubu
507 106 587 - Sekretarz Klubu

502 455 880 - Członek Zarządu ds. szkoleń 

731 686 444 - Członek Zarządu ds. promocji i współpracy